Rodzinna Ewangelizacja

Niech Moc Jezusa będzie z Tobą!

Wyrusza kolejna ewangelizacyjna wyprawa rodzin do nadmorskich parafii.

Świadectwa spotkania Żywego Boga, wiary przeżywanej w całej rodzinie, cudownych interwencji Jezusa i Matki Bożej, uzdrowień i  uwolnień oraz Bożego prowadzenia w życiu, wiozą ze sobą rodziny zaangażowane w działania ewangelizacyjne Fundacji Ad Maiorem Dei Gloriam – Harcerstwo Niepokalanej (obecnie: Fundacja Na większą Chwałę Bożą – 2024r.).

Projekt zakłada służbę rodzin w nadmorskich parafiach w okresie wakacji i pierwszych tygodni września, podczas Mszy świętych oraz organizowanych przez nich koncertów ewangelizacyjnych i pikników rodzinnych. Do uczestnictwa zapraszają również wszystkie rodziny, osoby, które zechcą dołączyć do tej wyprawy poprzez transmisje na ich kanale: https://youtube.wiekszedobro.pl. W planach jest też dzielenie się codzienną wspólną rodzinną modlitwą, przeżyciami z podróży, za pośrednictwem strony: https://www.facebook.com/wiekszedobro. W ten sposób wydarzenie to ma objąć zasięgiem cały kraj, a nawet wspólnoty spoza granic Polski, m.in. Polonię z Danii.

Plakat

Grafik transmisji będzie obejmował kilka momentów w ciągu dnia, w trakcie których będzie możliwy kontakt z uczestnikami wyprawy, a wszystko po to, aby po zakończeniu projektu, kontynuować nawiązane w ten sposób relacje, wspólną modlitwę i wymianę doświadczeń rodzin z całego kraju. Organizatorzy pragną budować w ten sposób nowy ruch rodzin w Kościele katolickim, pod nazwą Harcerstwo Niepokalanej, w którym podstawową jednostką organizacyjną jest rodzina. W tej sprawie odbyła się korespondencja z Ojcem Świętym Franciszkiem , który z serca błogosławi tym działaniom. (w załączeniu).

Organizatorzy wraz ze swoimi rodzinami na stałe prowadzą w Kościele wydarzenia muzycznego uwielbienia Boga, animują powstawanie i prowadzenie wspólnot charyzmatycznych i zespołów ewangelizacyjnych, a przede wszystkim trwają we wspólnotowej modlitwie całymi rodzinami, dbając o formację wszystkich członków.  Ich pragnieniem jest dzielenie się radością życia z Jezusem, umacnianie innych w wierze i nadziei, aby wszyscy otworzyli się na Bożą miłość i Jego plany, i zaprosili do swego życia Maryję.

Gaudete
Gaudete

Weronika i Rafał Lewandowscy, założyciele Fundacji, wraz ze swoimi dziećmi trwają na ewangelizacyjnym szlaku od ośmiu lat, z pozwoleniem i błogosławieństwem Metropolity Łódzkiego Abp. Grzegorza Rysia i od niedawna również Bp. Szymona Stułkowskiego. Swoją wyprawę rozpoczęli od zaskakującego wydarzenia przekazania Fundacji, na działania ewangelizacyjne, Ruin Piastowskiego Zamku Gryf na Dolnym Śląsku. Rozeznanie Bożego działania w tym obiekcie potwierdził Abp Marek Jędraszewski udzielając rodzinie błogosławieństwa na pierwszą wyprawę w 2013 roku. Na Dolnym Śląsku mogli animować powstanie wspólnoty modlitewnej przy parafii Zwiastowania NMP w Mirsku, służyć muzycznie we wspólnocie Nazaret przy parafii Św. Wojciecha w Jeleniej Górze, współtworzyć wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym „Tchnienie Ojca” przy parafii Św. Jana Chrzciciela w Jeleniej Górze – Cieplicach. Ze swoją posługą odwiedzali chorych w Zakładzie opiekuńczo – leczniczym Caritas Diecezji Legnickiej, organizowali i służyli podczas Mszy św. z charyzmatyczną modlitwą o uzdrowienie w Gryfowie Śląskim i w Proszówce na Zamku Gryf. Na stałe formują się we wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym w Łodzi, przy Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus, w duchowości jezuickiej. Przeszli wszystkie etapy Rekolekcji Ignacjańskich. Obecnie ich posługa na stałe związana jest z prowadzeniem Wieczorów Uwielbienia w Kolegiacie Wniebowzięcia NMP w Uniejowie (diecezja włocławska). Rafał służy również jako szafarz Eucharystii.

Dariusz Maj
Dariusz Maj

Darek Maj to muzyk z zawodu i zamiłowania, gitarzysta, perkusista. Przez wiele lat współpracował z Polskim Stowarzyszeniem Jazzowym Bydgoszcz, Polskim Stowarzyszeniem Jazzowym Kraków, estradą warszawską, krakowską, łódzką, Pagartem, ZPRami. Jako muzyk sekcyjny towarzyszący wybitnym polskim artystom estrady. Realizował liczne kontrakty zagraniczne w Norwegii, Finlandii, Szwecji, Stanach Zjednoczonych, Kuwejcie oraz Niemczech. Laureat wielu nagród na festiwalach krajowych i międzynarodowych, jazzowych i akordeonowych z zespołem Marcin Janiszewski Band i Kapela Jankiel. Bandlear zespołów Obsession, Merry Go Round, Karuzela.

Wszystkie szczegóły wyprawy zostały opisane na łamach strony: https://wyprawa.wiekszedobro.pl.

Projekt crowdfundingowy – https://zrzutka.pl/z/gaudete21 wspierający przygotowania jest podstawą finansowania wyprawy. Jej powodzenie w dużej mierze zależy od hojności darczyńców, którzy zechcą wziąć w ten spsób udział w wydarzeniu, współtworząc dzieło ewangelizacji rodzin i stając się jego częścią. Zachęcamy do wsparcia i uczestnictwa w wyprawie, niech celem będzie Jezus, abyśmy wszyscy mogli powiedzieć później za Św. Pawłem: „W dobrych zawodach wystąpiłem.” 2 Tm 4,7a.

Pod adresem https://koncert.wiekszedobro.pl można obejrzeć krótki koncert promujący wyprawę.

Ewangelizacyjna Wyprawa Rodzinna